Menu

PRZEJĘCIE MULTI CORPORATION PRZEZ BLACKSTONE REAL ESTATE FUNDS

Londyn, Wielka Brytania i Gouda, Holandia, 3 października 2013. Blackstone (NYSE:BX) ogłasza, że jego fundusz zakończył transakcję przejęcia Multi Corporation (“Multi”).

Multi jest liderem na europejskim rynku właścicieli, zarządców oraz (re)deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych. Jako część portfela Blackstone, Multi będzie pan-europejską platformą komercyjną posiadającą stabilne zaplecze finansowe, zorientowaną na rozwój i skupioną na tworzeniu, zarządzaniu i polepszaniu wpływów z powierzchni najmu.

Od 1982 roku projekty Multi, niejednokrotnie stanowiące siłę napędową rewitalizującą miasto czy region, są rozpoznawalne oraz nagradzane na międzynarodowej arenie za ich oryginalny i nowoczesny wyraz, jakość architektoniczną, zrównoważony rozwój oraz daleko idącą wrażliwość na lokalne otoczenie. Ostatnio przyznano nagrody m.in. podczas ICSC, ULI, MAPIC i MIPIM za Forum Istanbul i Marmara Forum w Turcji, Forum Duisburg w Niemczech, Almada Forum w Portugalii i rewitalizację śródmieścia Rotterdamu w Holandii.

Multi obecnie posiada, bądź zarządza 56 centrami handlowymi, odwiedzanymi rocznie przez ponad 330 milionów klientów, wydających około 3.2 biliarda Euro rocznie w ponad 5.200 sklepach i restauracjach. Multi zatrudnia ponad 500 pracowników w działach zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi, aktywami, deweloperstwem oraz działaniami wspierającymi, działając w 13 krajach w Europie, włączając Turcję, gdzie jest największym właścicielem i zarządcą centrów handlowych.

Dick van Well, poprzednio pełniący funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Multi, objął stanowisko Prezesa Zarządu. Heino Vink i Mark van den Berg będą kontynuowali swoją działalność jako członkowie zarządu.

Jan Meines, zasiadający w Radzie Nadzorczej od 2011 roku, został Przewodniczącym Rady Nadzorczej, której skład obejmuje także Jonathan’a Lurie’go, Dyrektora Zarzadzającego w Blackstone European Real Estate i Robert’a Welanetz’a, byłego dyrektora w światowej agencji Jones Lang LaSalle.

Ken Caplan, Head of European Real Estate w Blackstone, powiedział:

“Cieszymy się z dołączenia Multi do grupy Blackstone. Nasze przejęcie zdecydowanie wzmocniło pozycję finansową Multi, którego portfolio zawiera nieruchomości o najwyższej jakości w Europie. Zespół Multi ma wybitne osiągnięcia w rewitalizacji centrów handlowych i doskonałe wyniki w kreowaniu przestrzeni, które czynią zakupy ekscytującymi, przyciągając zarówno klientów, jak i najbardziej pożądanych najemców. Blackstone i Multi razem patrzą w przyszłość oczekując rozwoju i możliwości ekspansji na europejskim rynku handlowym.”

Dick van Well, Prezes Zarządu Multi, mówi:

“Jesteśmy zadowoleni z wejścia w struktury Blackstone, którego pozycja na rynku nieruchomości daje Multi możliwość kontynuowania historii sukcesów. Blackstone jest wiodącym światowym inwestorem rynku nieruchomości, skupionym na tworzeniu wartości poprzez zaangażowane zarządzanie i ukierunkowane inwestycje.”

Heino Vink, Członek Zarządu Multi, powiedział:

“Przejęcie Multi przez Blackstone to potwierdzenie posiadania zasobów o wysokiej jakości oraz kreatywności i poświęcenia naszych pracowników w dostarczaniu wartości dla konsumentów, najemców i inwestorów. Jesteśmy w dobrej sytuacji mogąc wykorzystać możliwość budowania portfolio i dalszego wzmacniania dynamiki centrów handlowych, które posiadamy i którymi zarządzamy, tworząc wartość dla konsumentów i interesujące destynacje dla lokalnych środowisk.”

O Blackstone Real Estate:

Blackstone jest wiodącym globalnym liderem w inwestowaniu w nieruchomości. Założony w 1991, Blackstone jest największym na świecie aktywnym zarządcą inwestycji nieruchomościowych z ponad $64 bilionami kapitału inwestorskiego w zarządzaniu. Portfel Blackstone zawiera hotele, biura, handel, projekty przemysłowe i mieszkaniowe w USA, Europie i Azji. Największe holdingi obejmują: Hilton Worldwide, Equity Office Properties, centra handlowe Brixmor i kompleks biurowy Broadgate w Londonie. Blackstone poszukuje możliwości kreowania pozytywnych wyników ekonomicznych i długoterminowej wartości dla swoich inwestorów, firm, w które inwestuje, którym doradza, a także wśród szerszej globalnej ekonomii. Uzupełnieniem zarządzania funduszami private equity w zakresie nieruchomości, jest alternatywna działalność w oparciu o fundusze inwestycyjne skupione wokół private equity, rozwiązania hedgingowe, nie-inwestycyjne indeksy, fundusze wtórne i wielorakie inne narzędzia inwestycyjne.  Blackstone zapewnia także różnorodne usługi doradcze, w tym doradztwo finansowe i strategiczne, w zakresie restrukturyzacji i reorganizacji oraz usługi pośrednictwa. Więcej informacji na www.blackstone.com oraz Twitter @Blackstone.

O Multi Corporation:

Multi Corporation jest wiodącym deweloperem i zarządcą śródmiejskich powierzchni handlowych w Europie i Turcji, składającym się z firm zależnych zajmujących się zarządzaniem majątkiem, inwestowaniem i deweloperstwem. Multi, z siedzibą w Holandii, jest obecne w 13 krajach Europy: Belgia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Polska, Ukraina i Turcja.

Print Friendly